Kaba / İnce Sıva İşleri

Kaba inşaatın yapımından sonra başlayan İnce İnşaatın ilk adımıdır. Isı kaybını önlemek; Ses geçirgenliğini azaltmak; Uygulanan zemine direnç kazandırıp ömrünü uzatmak ; Dekoratif bir görünüm kazandırmak ve en önemlisi boya uygulama öncesi düz ve pürüzsüz bir zemin elde etmek içinkum, çimento ,Kireç, alçı veya toprak harç ile yüzeye yapılan kaplama işlemine sıva denir. Bir çok farklı amaçla  sıvama işleri yapılır. Sıva tek kat uygulanabileceği gibi üç katta uygulanabilir.

 Boran Yapı uzman sıva teknisyenleri ile sizlere hızlı ve kaliteli sıvama işlemlerinizi itinayla gerçekleştirmektedir.

Sıva genellikle Kaba sıva ve ince sıva olarak iki tabaka halinde uygulanır. Tavan yüzeyi fazla büyük değil ve düzgünse serpme üzerine bir kat uygulama yapmaktayız.

 Sıva uygulanacak olan alanın tamamen kuru olmasına dikkat ederiz. Sıvaya başlamadan önce sıva alt hizalarını saptar işaretleriz. Uygulanacak olan alanda ki çıkıntı ve çapakları kazıma yöntemiyle temizleriz. Harç zayi etmemek için duvar dipleri betonsa süpürüp temizler ; topraksaduvarı iyice ıslatarak harcın iyi yapışmasını sağlarız.

Sıva uygulanacak alan yeterince pürüzlü değilse taşçı tarağı ile dişleriz. Yoğun beton , yoğun tuğla vb. pürüzsüz ve suyu çekmeyecek yüzeylere  önce Ecosal, Latex, Sika vb. katılmamış çimento şerbeti uygular yada yüksek dozlu çimento harcı serpme olarak uygularız..